Dąb w złotej odsłonie - najmodniejsze wybarwienie tego sezonu.

Dąb w złotej odsłonie - najmodniejsze wybarwienie tego sezonu.

Był już dąb sonoma, potem saint tropez, teraz do kuchni wkracza przebojem dąb złoty. W ten dekor ubrano już kuchnie z trzech najbardziej popularnych kolekcji Spółki Meblowej KAM.

Jak zapowiedzieli projektanci powierzchni dekoracyjnych, rok 2016 nadal będzie należał do dekorów dębowych, a szczególną popularnością cieszyć się będą te w jasnej tonacji i ciepłej kolorystyce. To jednak nie ten pożółkły dąb, który znamy z laminowanych mebli sprzed lat. W propozycjach najmodniejszych wzorów, dąb zachował charakterystyczny dla siebie rysunek z zarysowanymi słojami i sękami, a dzięki nowatorskim technologiom pozostawiono również widoczne pory i pęknięcia charakterystyczne dla drewna. Nie są to już jednak dekory w surowej stylistyce rustykalnej - w tym sezonie dąb wysubtelniał. Jest bardziej delikatny, nabrał też elegancji.

Nawet mała kuchnia może być dumą gospodarzy - to zasługa optymalnie zaprojektowanej zabudowy i oczywiście dekorów. W nowej "dębowej" odsłonie KAMduo prezentuje się doskonale.
Fot. KAM

Prognozy designerów znalazły potwierdzenie w ofercie mebli pokazanej podczas marcowych targów MEBLE Polska. Ten popularny gatunek prezentowano w rożnych odcieniach, barwach i stylizacjach. Dąb złoty pojawił się także w najnowszych projektach mebli pokojowych, co można było zauważyć również w Poznaniu. W tym dekorze dostępne są już nawet panele podłogowe czy listwy przypodłogowe. W nowej, modnej odsłonie dąb zaproponowano w cieszących się największą popularnością liniach systemowych mebli kuchennych KAMduo, KAMduo XL oraz Olivia Soft.

KAMduo XL to najbardziej znany system mebli kuchennych firmy KAM. Wielokrotny laureat targów MEBLE w Poznaniu wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Wysokie, sięgające po sam sufit szafki, uszlachetnione nowym dekorem dąb złoty, na pewno przekonają do siebie zwolenników naturalnych i niebanalnych wnętrz.
Fot. KAM

- Dostępność różnego typu mebli i produktów wykończeniowych w dekorze dąb złoty to duże ułatwienie dla osób, które chcą zaaranżować modne i spójne stylistycznie wnętrze - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli w Spółce Meblowej KAM z Milejewa. - Mając do dyspozycji meble kuchenne, pokojowe, a nawet panele podłogowe w tym samym kolorze, możemy zaproponować wystrój, który będzie bazował na jednym dominującym wzorze drewna, a nie przypadkowej "zbieraninie" różnych, nie zawsze dobrze komponujących się ze sobą dekorów.

Zestaw mebli Olivia Soft z charakterystycznym wpuszczanym uchwytem jest dostępny w trzech przepięknych wzorach drewna: sosna Andersen, dąb Saint Tropez, a teraz także dąb złoty.
Fot. KAM

Delikatny rysunek i jasna tonacja nowego dekoru dębu złotego nie przytłoczą
pomieszczenia, przeciwnie wniosą do niego powiew świeżości. Dodatkowo, dzięki walorom drewna, w kuchni zapanuje atmosfera przytulności i bliskości natury. Ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie ciepłego dębu z jasnym, jednobarwnym dekorem, co nada kuchni dodatkowego blasku.

- W zabudowach kuchennych nadal dobrze widziane jest zestawianie wzorów odzwierciedlających rysunek drewna z dekorami jednobarwnymi, dlatego takie właśnie połączenie zaproponowaliśmy w kolekcji KAMduo XL - wyjaśnia projektantka spółki KAM. - Na targi przygotowaliśmy aranżację, w której zestawiliśmy nowy dekor dąb złoty z wyważonymi elementami w odcieniu połyskującej wanilii i ozdobiliśmy nowym, prostym wzorem uchwytu, który doskonale wkomponował się w całość.

We wszystkich trzech liniach mebli kuchennych KAM, w których zaproponowano nowy dekor, pozostawiono sprawdzone rozwiązania, nowoczesne okucia i akcesoria podnoszące komfort użytkowania mebli, takie jak ciche zamykanie frontów w kuchni Olivia Soft czy wygodne wysokie szuflady wytrzymujące nawet bardzo duże obciążenia.

Nowy dekor dąb złoty doskonale prezentuje się na frontach samodzielnie lub w aranżacjach zaproponowanych przez KAM - w połączeniu z połyskującymi dekorami jednobarwnymi.
Fot. KAM

Artykuł w formacie pliku PDF można pobrać tutaj.