Do jakich frontów w kuchni pasują uchwyty w kolorze złota?

2022-05-15

Złote uchwyty niczym biżuteria kuchenna podkreślą wyjątkowy charakter zabudowy meblowej, dodając jej szyku i elegancji. Pięknie zaprezentują się na ciemnych, matowych powierzchniach, ale bardzo efektownie będą wyglądały również w parze z pastelowym różem. Wolisz bardziej unikatowe zestawienia – wymarzonym kolorem dla połyskujących szlachetnym blaskiem uchwytów będzie morski.

Chociaż monochromatyczne aranże są trendy, możemy wykazać się kreatywnością i wybrać do naszej kuchni efektowny detal, który ją wyróżni. Polecamy w kolorze złota, które odzyskało dawny blask i na nowo króluje we wnętrzach. W kuchni prezentuje się doskonale w postaci uchwytów i gałek meblowych. Nawet niewielki akcent w tym szlachetnym kolorze doda jej blasku i zapewni olśniewający efekt. Meble będą wyglądały elegancko, a kuchnia nabierze bardziej salonowego wyglądu.

– Biżuteria w kolorze złota to sprawdzony pomysł na zrobienie wyjątkowego wrażenia. Równie dekoracyjny potencjał mają uchwyty w tym kolorze, które upiększą zabudowę meblową i dodadzą jej szyku – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – To wyjątkowa ozdoba nawet neutralnych mebli, które z dodatkiem złota zyskają stylu, będą wyglądały luksusowo i elegancko.

Musimy tylko pamiętać, że podobnie jak z każdą ozdobą, należy wykazać się wyczuciem i dobrym smakiem, aby nie przesadzić z ilością ozdobników. Dużą rolę w efekcie końcowym odegra umiejętne dobranie kolorystyki frontów, na tle których złote uchwyty prawdziwie zabłysną.

 

Czerń, czyli tło doskonałe

Mała czarna to klasyczna baza dla złotej biżuterii, podobnie będzie w przypadku kreacji kuchennych. Złote uchwyty zawsze są w centrum uwagi, ale szczególnie rozbłysną na tle czarnych, głęboko matowych powierzchni frontów meblowych. To odważne, ale i bardzo efektowne połączenie. Szlachetne złoto i wytworna czerń to kwintesencja stylu i elegancji. Doskonale ze sobą współgrają, tworząc wysmakowany i bardzo modny duet kolorystyczny. Ozdobione złotymi uchwytami meble z frontami w czerni prezentują się spektakularnie. To nowoczesna, ale elegancka estetyka, która wygląda luksusowo, daleko jej jednak do przesadzonej kiczowatości.

Zobacz także

2022-06-21

W kuchni dobrze jest mieć pojemną i praktycznie zorganizowaną…

2023-03-13

Urządzając kuchnię wnętrza szafek coraz częściej pozostawiamy…

2022-10-11

Opatrzyły ci się biele i szarości w kuchni? Jeżeli lubisz bardziej…

2022-06-08

Niezależnie od tego, czy przysiądziemy przy niej z filiżanką…

facebook youtube