Kammono Black od pomysłu, przez projekt po gotowy zestaw meblowy powstał w Milejewie.

- Dziś nieważne czy jesteś z małego miasta czy z światowej stolicy, możesz rozwijać swoje pasje i osiągać sukces – mówi Sylwia Kowalska – Mikutel. – Dziś łatwiej jest podróżować, oglądać prace projektantów  w Mediolanie, rozmawiać z producentami materiałów z całego świata, poznawać nowe technologie, a potem realizować swoje pomysły.

Firma KAM w ostatnich latach rozrosła się do przedsiębiorstwa zatrudniającego około 170 osób i wytwarza swoje meble kuchenne w kilku nowocześnie wyposażonych halach. Znana jest z wprowadzania pionierskich rozwiązań w meblach kuchennych. Posiada wiele wzorów przemysłowych oraz użytkowych. Meble z Milejewa sprzedawane są nie tylko w salonach w Polsce, ale i Europie, gdzie doceniane jest nowoczesne wzornictwo i bardzo wysoka jakość wykonania.

W ofercie KAM znajdują się studyjne meble kuchenne „na wymiar”, jak też meble systemowe, czyli takie które mają gotowe moduły szafek, z których łatwo „układa się” gotową zabudowę kuchenną.

- Nasza medalistka, kuchnia Kammono Black z frontami z czarnym obrzeżem i zintegrowanym z nim czarnym uchwytem pochodzi z serii mebli systemowych – dodaje Andrzej Wołosz.

Premierą targów poznańskich były również zestawy Kam Premium Plus, w których zastosowano odważne połączenia np. dekorów imitujących beton, marmur czy głębokie struktury drewna na blatach.

- Po czasie dominacji wysokiego połysku zdecydowanym trendem są powierzchnie matowe np. w kolorze różu. – dodaje Sylwia Kowalska – Mikutel. – W naszych targowych kreacjach mamy do czynienia z nowoczesną technologią wykańczania powierzchni matowych, na których nie pozostają widoczne odciski palców.

- Tegoroczny Złoty Medal jest już naszym ósmym, który przywieźliśmy z Międzynarodowych Targów Poznańskich – mówi Andrzej Wołosz. – Każdego roku wprowadzamy do oferty wiele nowości, które pozytywnie zaskakują klientów. Dlatego jeszcze nie raz będzie nam miło pretendować do kolejnego złotego medalu.