O firmie

Tworzymy markę docenianą wśród Klientów, Partnerów i Pracowników.


KAM

Producent mebli kuchennych - Spółka Meblowa KAM sp. j. w całości z polskim kapitałem, istnieje na rynku od kwietnia 1991 roku. Z małego warsztatu rzemieślniczego zatrudniającego kilku pracowników, przekształciła się w prężnie działającą fabrykę mebli kuchennych.

Producent mebli kuchennych

Teren, na którym usytuowany jest zakład produkcyjny to 4,5ha. Produkcja odbywa się w halach o powierzchni 10000m², wyposażonych w nowoczesny park maszynowy. Cały proces produkcyjny zarządzany jest system informatycznym ERP, specjalnie przystosowanym do firmy KAM. Pozwala on zintegrować wszystkie procesy produkcyjne i sprzedażowe w firmie na różnych szczeblach. Umożliwia optymalizację pracy, co przekłada się na wydajność, efektywność oraz na jakość.

Meble firmy KAM sprzedawane są w Polsce w ponad 300 sklepach i salonach. Są również eksportowane do 28 krajów.

Wyroby wyprodukowane przez firmę KAM posiadają zastrzeżone wzory przemysłowe i użytkowe w Urzędzie Patentowym RP oraz wzory wspólnotowe UE zarejestrowane w EUIPO  (około 30 wzorów).

Atrakcyjne warunki współpracy oferowane przez KAM, jakość mebli, a także wiarygodność firmy, powodują, że z roku na rok zwiększa się ilość firm, które podejmują współpracę jako Partnerzy Handlowi Spółki Meblowej KAM.

1991

W miejscowości Majewo powstaje spółka w składzie: Krzysztof Kosiak, Mieczysław Szewczuk i Andrzej Wołosz pod nazwą Stolarstow Meblowe "KAM".

1992

Firma przenosi się do Milejewa. KAM dzierżawi hale o pow. 800m² od Gminnej Spółdzielni w Milejewie. 0

1994

Powstaje firma TAD-KAM w składzie: Krzysztof Kosiak, Mieczysław Szewczuk, Andrzej Wołosz i Tadeusz Zarzębski. Firma dzierżawi kolejną halę o pow. 700m² od Gminnej Spółdzielni w Milejewie.

1995

Zakupiono nieruchomości o pow. 1500 m² (dwie hale magazynowe G.S.) wymagające kapitalnego remontu. Dla zwiększenia funkcjonalności zakupione obiekty scalono łącznikiem. 0

1996

Po połączeniu firm TAD-KAM i Stolarstwo Meblowe "KAM" powstaje jedna firma - Spółka Meblowa KAM sp. j. W tym samym roku zostaje zakupiony teren pod budowę Salonu Firmowego KAM w Milejewie.

2000

Medal "Wyróżniony Wyrób" na IX Międzynarodowych Targach w Szczecinie 2000r. za Prostotę formy i estetyczne rozwiązanie trzonu kuchennego. 0

2001

Otwarty został Salon Firmowy KAM w Milejewie.

2002

W marcu zakupiono przylegającą do firmy od strony zachodniej działkę, na której wybudowano magazyn płyt (700m² pow. użytkowej). W sierpniu nabyto kolejną nieruchomość od G.S. (budynek biurowo-socjalny, plac utwardzony oraz magazyn o pow. 800m²). Z końcem roku 2002 zakupiono pozostałą i ostatnią część byłego G.S. z halą o pow. 800m². 0

2003

Zakończono prace modernizacyjne. Wszystkie istniejące hale produkcyjne zostały połączone nowymi ciągami komunikacyjnymi.

2004

Pierwsza nagroda KAM - Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyróżniona przez jury została kuchnia "SYLWIA". 0

2007

Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich MEBLE 2007r. "Zabudowa kuchenna z nowoczesną spiżarnią KAMSIGMA". Medal "Wyróżniony Wyrób" na Międzynarodowych Targach w Szczecinie 2007r. "Wszystko dla domu" za Nowoczesną zabudowę KAMBETA.

2008

Rozpoczęcie modernizacji Zakładu Produkcyjnego. 0

2009

Zmodernizowana struktura Zakładu Produkcyjnego - hale produkcyjne osiągnęły rozmiar 7000m². Pozwoliło to na powiększenie parku maszynowego i uruchomienie nowych linii produkcyjnych. Teren, na którym usytuowany był zakład produkcyjny wynosił już ponad 4,5ha.

2016

Przy istniejących budynkach biurowych i produkcyjnych o łącznej pow. 7000m² wybudowano nową halę liczącą ponad 3000m². 0
facebook youtube