Czas na zmiany - mat wkracza do kuchni

Czas na zmiany - mat wkracza do kuchni

Jeszcze za szybko, aby obwieszczać detronizację wysokiego połysku, ale wykończenia matowe coraz śmielej wkraczają do naszych kuchni. Firma KAM wprowadziła do oferty prestiżowych mebli ciekawe fronty i cokoły w wykończeniu matowym.

Nowy kolor: szafranowy i nowy sposób wykończenia frontów: matowe ? niemal rewolucyjna zmiana w dotychczasowej aranżacji kuchni. Linia KAMPlus w bardzo odważnej odsłonie. 
Fot. KAM

Współczesne kuchnie mają być ergonomicznie zaprojektowane, funkcjonalne i spersonalizowane, czyli odzwierciedlać upodobania i styl życia właścicieli. Ale kupując meble do kuchni chcemy być też na bieżąco z trendami. Co jest zatem modne? Designerzy podpowiadają, że dominujący w kuchniach wysoki połysk powoli ustępuje miejsca wykończeniom matowym. 

Matowy odcień porcelany zaproponowany w linii KAMPlus to propozycja dla tych, którym trudno rozstać się z białymi frontami w wysokim połysku, a jednak marzy im się odświeżenie designu kuchni. Fot. KAM

- Meble z wysokim połyskiem lakieru wciąż cieszą się dużą popularnością - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - Wydobywa on intensywność koloru, podkreśla prestiżowy charakter kuchni i stwarza wiele możliwości komponowania z innymi dekorami. Powoli jednak zaczynamy czuć przesyt wszechobecnym wysokim połyskiem i sięgamy po równie eleganckie, lecz bardziej stonowane pastele w wykończeniu matowym.

Połyskujące, jednobarwne powierzchnie frontów idealnie łączą się z dekorami z rysunkiem drewna w wykończeniu matowym. Przez kilka ostatnich sezonów była to jedna z najbardziej popularnych aranżacji kuchennej zabudowy. Obecnie w miejsce wysokiego połysku proponowane są fronty matowe.
W towarzystwie dębów, jesionów czy bielonej sosny, kolorowe fronty w wykończeniu matowym ożywią wnętrze i nadadzą mu bardziej osobistego, przytulnego charakteru.

- Proponowany obecnie kolor w wykończeniu matowym nie przypomina tych dawnych frontów spotykanych w kuchniach kilka czy kilkanaście lat temu - zapewnia Sylwia Kowalska-Mikutel. - Nowe wybarwienia matowe są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale wyróżniają się wyrazistą, niezwykle przyjemną w dotyku powłoką. Ponadto jakość lakierów jest coraz lepsza, a te, które stosujemy w naszych nowych kuchniach, gwarantują trwałą powłokę na wiele lat.

Zgodnie z najnowszymi trendami, w kolekcji prestiżowej linii mebli KAMPlus pojawiły się oryginalne i odważne wybarwienia matowe. Obok interesującego odcienia porcelany znalazł się orientalny, energetyczny kolor szafranowy, oczywiście również w aksamitnym macie.

Wykończenie matowe sprawdzi się nie tylko w małych, klimatycznych kuchniach. Marmur biało-szary, na który zdecydowano się w linii KAMmoduł ProLine, to doskonała propozycja do nowoczesnych wnętrz.
Fot.KAM

- To doskonały sposób na zaakcentowanie indywidualnego charakteru kuchni, który sprawi, że będzie wyróżniała się na tle popularnych, często spotykanych białych, minimalistycznych aranżacji - mówi projektantka.

Fronty matowe sprawdzą się w niedużych zabudowach kuchennych, projektowanych do kameralnych, posiadających specyficzny urok i niepowtarzalny klimat wnętrz. Matowe wybarwienia z powodzeniem można wprowadzić również do kuchni utrzymanych w stylu industrialnym - które do tej pory zarezerwowane były głównie dla wysokiego połysku. W kolekcji KAMmoduł ProLine, wymarzonej do loftów czy wnętrz utrzymanych w bardzo nowoczesnym stylu, fronty wykończono pięknym dekorem w wybarwieniu szarego marmuru. Producentowi udało się połączyć dwa popularne trendy: matowe, surowe wykończenie z wiernym odwzorowaniem wyglądu i struktury naturalnego kamienia.

Jeżeli nie jesteśmy jeszcze przekonani do matowych pasteli, zawsze można postawić na "klasykę" - rysunek drewna w matowym wykończeniu. W linii Olivia Soft matowy akcent pojawił się na cokole mebli.
Fot. KAM

Artykuł w formacie pliku PDF można pobrać tutaj.