Czy fronty frezowane to dobry pomysł do nowoczesnej kuchni?

2022-09-02

Szukasz sposobu na uatrakcyjnienie zabudowy kuchennej, przy jednoczesnym zachowaniu prostego wyglądu i nowoczesnego charakteru mebli? Dobrym pomysłem będą fronty frezowane. We współczesnej odsłonie są delikatne, lekkie wizualnie i idealnie wpisują się w koncepcję wyważonych wnętrz, które urządzamy w sposób minimalistyczny i ze smakiem.

Mało co tak wyróżnia meble, jak ładne i estetycznie wykonane frezy na frontach szafek. Chociaż stylistycznie swoje korzenie mają w stylu klasycznym, frezowania mogą zdobić również kuchnie nowoczesne. Oczywiście nie każdy wzór będzie odpowiedni do wnętrza w tej estetyce, szczególnie, gdy planujemy je urządzić w duchu minimalizmu i funkcjonalnej prostoty. Rodzaj, rysunek i rozmieszczenie frezów mogą być różne, dlatego najważniejsze jest umiejętne dobranie wzoru, aby nie zdominował powierzchni frontów i był spójny stylistycznie z koncepcją aranżacji kuchni.

– Fronty do szafek o jednolitej płaszczyźnie są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem do kuchni minimalistycznych, w których bardzo oszczędnie gospodarujemy elementami dekoracyjnymi. Nowoczesne fronty frezowane idealnie jednak wpisują się w ten trend, ponieważ odbiegają od tradycyjnych wzorów, kojarzących się z bogactwem ornamentyki rustykalnej czy klasycznymi żłobieniami – wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Modne aranżacje “polubiły się” z frezowanymi płaszczyznami, które zaskoczą delikatnym rysunkiem i nowoczesną stylistyką.

Nowe spojrzenie na fronty frezowane

Jakie frezy wybrać do nowoczesnego wnętrza? Zamiast żłobień, dekoracyjnych faktur, klasycznych powierzchni obramowanych szerokimi listwami postawmy raczej na fronty z delikatnym obramowaniem, które stworzy na jego płaszczyźnie dyskretnie zarysowaną ramkę. To rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności i staje się synonimem nowoczesnej, miejskiej elegancji. Fronty z subtelnymi frezami wyglądają efektownie i nadają zabudowie meblowej bardziej ozdobnego wyrazu, zachowując jednocześnie lekkość wizualną. Wyrazisty, ale nienachalny frez poprowadzony wokół krawędzi frontu dodaje mu uroku i urozmaica bryłę mebli.

– Geometryczne, proste linie frezów to ciekawy pomysł na przełamanie surowej prostoty gładkich płaszczyzn frontów i połączenie minimalizmu z powściągliwą elegancją, która jest gustowna i ponadczasowa – mówi projektantka.

Dekoracyjne płaszczyzny frontów z minimalistycznymi frezami nie narzucają stylu – będą pasowały do kuchni nowoczesnych, skandynawskich, a nawet loftowych oraz tych bardziej tradycyjnych. Jeżeli skomponujemy je z frontami z przeszkleniami, możemy zaaranżować przytulną, rodzinną przestrzeń nawiązującą do kuchni klasycznych.

Zobacz także

2022-03-21

Bez względu na to, czy meblujemy kuchnię nowoczesną, klasyczną…

2022-04-30

Czego powinniśmy wymagać od szuflady w kuchniach otwartych na…

2022-01-19

W zabudowie kuchennej chcemy przechowywać jak najwięcej, a do…

2022-05-15

Złote uchwyty niczym biżuteria kuchenna podkreślą wyjątkowy charakter…

facebook youtube